Best MTB in the Czech Republic.
Rychleby Trails are trails for mountain bikes in the vicinity of Černá Voda.

ČeskyPo polskiEnglish Facebook

Articles

Další termíny kempů s Dušanem a Ladies camp

Nový report z Enduro kempu s Dušanem Mihalečkem na Dolekop.com Report: Enduro kemp s Dušanem Mihalečkem v Rychlebech.

Máme tu pro vás další termíny kempů:

13.–14. září
27.–28. září

11.-12. října Ladies camp
- výukový kemp určený jen pro dívky a dámy. Nebudete muset čelit pohledům bajkerů ani jejich předvádění. V čistě dívčí skupině posunete svoji techniku dál a zažijete skvělou atmosféru.

Přestaňte se na trailech trápit a začněte si je užívat!!!

EPM10070

První český bike instruktor z Bikeparku Whistler se opět podělí o své zkušenosti na Rychlebách.

O Dušanovi se můžete dočíst v článku Whistler: láska na první pohled (očima Dušana Mihalečka).

Read more: Další termíny kempů s Dušanem a Ladies camp

Výprodej kol z půjčovny od 24. 8.!!!

Výprodej celoodpružených kol GT z naší půjčovny byl zahájen 24. 8. Jedná se převážně o modely z kolekce 2014. Kola byla pravidelně servisována a jsou v dobrém stavu.

Zde jsou výprodejové ceny:

2013  Sensor 2.0 29"         Blue      XL      120 mm   pův. cena 55 000,-         prodejní cena:  34 000,-

2013  Force 2.0 26"           Black    M ,L     150 mm   pův. cena 60 000,-        prodejní cena:  37 000,-

2014  Sensor Expert 27,5" Red    S, L, M   130 mm   pův. cena 80 000,-        prodejní cena:  48 000,-

2014  Sensor Elite 27,5"     Black    L, M     130 mm   pův. cena 64 000,-        prodejní cena:   39 000,-P4021566

 

 

Otevření nových trailů RS a ocenění IMBA!!!

P8134207

Otevření nových tras RS

Už 23. srpna budou otevřeny nové trasy Rychlebských stezek. Jedná se o téměř 8 km nových trailů. Nové trasy se skládají ze tří částí:

Dokončení okruhu Trail podél Černého potoka & Trail Lesů ČR

Konečně se uzavře okruh z Trailu podél Černého potoka. Z Velké Kraše od koupaliště teď projedete kolem dirtparku Zahrádka a následně pojedete po trase, která vás povede po rozhraní lesa a luk nad Kobylou, kde se budou střídat úseky trailů a pohodových lesních cest. Čekají vás taky pohodové výhledy z palouků, kam je potřeba vzít vaši „Aničku“. Tato část je ještě lehčího charakteru než samotný Černý potok. Její název je Trail Lesů ČR, protože tyto trasy poprvé v historii RS financovaly LČR. Závěrečná sekce začíná za rybníkem U dubu a dá se jezdit jako samostatný dětský okruh o délce cca 2,5 km.

Vidnavský okruh

Další, asi nejvydařenější částí nových tras je Vidnavský okruh. Dostanete se na něj od koupaliště ve Velké Kraši směrem doprava. Má cca 5 km a jeho druhá polovina vám ukáže, jak zábavný může být lehký trail. Je určen začátečníkům, ale užije si ho každý. Čekají vás vlny, klopenky, lávky a krásná lesní zákoutí. Pokud pojedete s rodinkou Černý potok, pak si dáte Vidnavský okruh, pivo ve Vidnavě a zpět po Trailu Lesů ČR, budete mít už slušný celodeňák.

Stoupající trail

Poslední částí nových tras je stoupající trail hned na začátku stoupající trasy směrem k Dr. Weissnerovi. Nahrazuje rozbitou lesní cestu, kterou ovšem masochisté mohou nadále využívat.

Všechny trasy navrhoval a dozoroval Pavel Horník a tady je jeho nová zkušenost se stavbou trailu „na klíč“: „Je určitě super, když nemusíme tentokrát vše kopat sami. Jsme rádi, že jsme v projektu nic neopomněli a že stavbení firmy odvedly dobrou práci. Šejpování Vidnavského okruhu navíc dělal Mirek Kopecký – stavitel dirtparku Zahrádka, takže se určitě máte na co těšit. Pravda je ale taková, že stavbu náročnějších tras, jako je Sft nebo Velryba, si tímto způsobem nedokážu představit. Protože se navíc má Sokolí vrch předávat církvi, nebude se tato ‚zlatá rybka‘ asi už víckrát opakovat.“

Slavnostní otevření

Otevření proběhne v sobotu 23. 8. v 11:00 hodin. Připijeme si Na špici – cca 500 metrů od kostela v Černé Vodě směrem k Velkému rybníku. Ve 13:00 hodin pak začíná akce města Vidnavy na jejich fotbalovém hřišti. Proběhne tu exhibice Martina Šimůnka, soutěže Vidnavský víceboj a večer bigbít a ohňostroj. U nás na základně si večer promítneme nějaké fotky a videa z historie RS s komentářem Pavla Horníka.

Rychlebské stezky získaly významné ocenění mezinárodní asociace IMBA

Mezinárodní cyklistická asociace IMBA se sídlem v USA letos u příležitosti svého světového summitu zveřejnila ocenění IMBA model trail awards. V populární kategorii IMBA flow trails získal tuto „známku kvality“ i rychlebský Superflow trail. Zařadil se tak mezi 7 trailů na světě, které mají toto ocenění. Po loňském získání ocenění IMBA riding centre je toto uznání pro stezky dalším velkým impulsem. „Moc si tohoto ocenění vážíme, protože se potvrdilo, že investice a úsilí, které jsme do tohoto projektu spolu s Back On Track vložili, se vyplatily,“ řekl Pavel Horník.

 

Trails are open

Trails are open daily.

Rychleby Trails Information Centre

Test centre of full suspension bikes GT, mountain bike school, bike café, accomondation, bike shop, bike maintenance and repair shop, souvenirs &c.

Opening hours during summer holidays

Tue—Sun 9.00—18.00

For other times call us at: +420 721 412 754.

Bike café

Opening hours during summer holidays

Tue—Sat 9.00—22.00

Sun 9.00—19.00

News

Information center was moved to a "new" Base of Rychleby Trails. At the church, turn off the main road and around the Municipal Office will go on the road 800 meters to the base. Here you will find information center, bikeshop, bicycle full suspension bike GT, service, seating and more ... Please note: Changing routes!!
Onset of the trail was over last year rerouting, route around the castle was canceled - leaving it for walking. Follow the signs!!
Current sledding trails: trails are navigable all, except Wales.

Gallery

20
20

 

20
klopenka na Sjezdech
klopenka na Sjezdech
klopenka na Sje...
9
9

 

9
challenge2011_54
challenge2011_54
challenge2011_5...
zima, mráz a Štych
zima, mráz a Štych
zima, mráz a Št...

News

 • Trails are open

  Tuesday, 08 July 2014

  Trails are open daily.

  Rychleby Trails Information Centre

  Test centre of full suspension bikes GT, mountain bike school, bike café, accomondation, bike shop, bike maintenance and repair shop, souvenirs &c.

  Opening hours during summer holidays

  Tue—Sun 9.00—18.00

  For other times call us at: +420 721 412 754.

  Bike café

  Opening hours during summer holidays

  Tue—Sat 9.00—22.00

  Sun 9.00—19.00

Newsflashes